Nawiązka a odszkodowanie oc

Nawiązka a odszkodowanie oc

20 maja 2021 0 przez administrator

Kancelaria Enres, mieszcząca się pod adresem internetowym www.odszkodowaniapowypadkowe.com.pl, zajmuje się dochodzeniem odszkodowań oraz dokłada wszelkich starań, by klienci, korzystający z usług kancelarii otrzymali możliwie największą rekompensatę za doznane krzywdy.  Do działań, którymi zajmuje się kancelaria Enres (www.odszkodowaniapowypadkowe.com.pl) między innymi zaliczyć można działania takie jak nawiązka a odszkodowanie OC (zwrot nawiązki z OC).

Nawiązka a odszkodowanie OC orzeka już sąd karny. Wyrok ten dotyczy sprawcy wypadku, a nie ubezpieczyciela. Zatem jeśli poszkodowany domaga się, by uzyskać dodatkowe środki odszkodowania komunikacyjnego – a do takich środków należy nawiązka z odszkodowania OC – powinien zwrócić się z tym do sądu. Sąd może to przyznać – czyli poszkodowany otrzyma nawiązkę z odszkodowania OC.

Ale czym jest zwrot nawiązki z OC? Otóż zwrot nawiązki z OC oznacza w praktyce to, że wszyscy sprawcy kolizji drogowych i wypadków drogowych, którzy spełnili nałożone przez sąd świadczenie w postaci zapłaty nawiązki (czyli wspomnianego zagadnienia nawiązka z odszkodowania z OC), co w praktyce oznacza naprawienie dopuszczonej się szkody, mogą ubiegać się o zwrot zapłaconych kwot – dotyczy to już ich ubezpieczyciela. Zatem zwrot nawiązki z OC jest możliwy do odzyskania. Jednak powinniśmy mieć na uwadze odpowiednio prowadzone działania orz cza, w którym możemy dopuścić się do tego typu działań (roszczeń regresowych). By mieć pewność, że wszystko zostanie dopełnione należycie, warto zwrócić się o pomoc do fachowców. Bez wątpienia z takim zadaniem poradzi sobie kancelaria Enres (www.odszkodowaniapowypadkowe.com.pl) – fachowo i profesjonalnie zajmuje się pozyskiwaniem odszkodowań. Zwrot nawiązki z OC nie powinien więc stanowić większego problemu, jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, a działania podjęte będą we właściwym do tego czasie. Jeśli jednak do tego działania przystąpimy zbyt późno, należy mieć na uwadze fakt, że roszczenie mogło ulec przedawnieniu, co wiąże się z całkowitym brakiem możliwości odzyskania kwot.